Ota meihin yhteyttä

Ota meihin yhteyttä

 
 
 
Suomalaisen Työn Liitto
Käyntiosoite
Mikonkatu 17 A, 00100 Helsinki
Postiosoite
PL 429, 00101 Helsinki
 
 
 
Puhelin
(09) 696 2430
Faksi
(09) 6962 4333
Sähköposti
stl(at)avainlippu.fi
Kotisivu
www.avainlippu.fi
 
 
Verkkolaskun operaattori
Maventa Oy
Välittäjän tunnus
003721291126
Operaattoritunnus,
jos lähettäjä pankki
OKOYFIHH

 

Henkilöstö

Tero Lausala

toimitusjohtaja050 407 2623

tero.lausala@avainlippu.fi

Hallinto

Erja Antell

hallintopäällikkö(09) 6962 4341044 514 4508

erja [dot] antell [at] avainlippu [dot] fi

Toimenkuvat ja vastuualueet:

Avainlippu-alkuperämerkin asiantuntija, Avainlippu-hakemusten käsittely, jäsenasiat, taloushallinto, hankinnat, henkilöstöasiat, hallinnon kokousten valmistelu

Päivi Ikonen

hallintoassistentti09 6962 4344050 379 7169

paivi [dot] ikonen [at] avainlippu [dot] fi

Toimenkuvat ja vastuualueet:

Asiakastietokannan ylläpito, jäsenhakemusten käsittely, materiaalitilaukset

Viestintä

Hanna Malinen

viestintäpäällikkö(09) 6962 4350050 369 4949

hanna.malinen@avainlippu.fi

Toimenkuvat ja vastuualueet:

Viestintä, tiedotus, julkaisut, graafiset ohjeet ja logot

Pilvi Reko

verkkoviestintäassistentti050 346 6576

pilvi [dot] reko [at] avainlippu [dot] fi

Toimenkuvat ja vastuualueet:

Jäsentiedotteet, sosiaalinen media, Avainklubin avustavat tehtävät

Sanna Huovinen

Äitiysvapaalla

sanna.huovinen@avainlippu.fi

Tutkimus ja tiedontuotanto

Jokke Eljala

tutkimuspäällikkö(09) 6962 4348050 374 7410

jokke [dot] eljala [at] avainlippu [dot] fi

Toimenkuvat ja vastuualueet:

Tutkimus- ja tiedontuotanto

Yritysyhteistyö

Pia Mikkonen

kampanjapäällikkö(09) 6962 4351050 354 0262

pia.mikkonen@avainlippu.fi

Toimenkuvat ja vastuualueet:

Kampanjat ja niihin liittyvä yritysyhteistyö

Merja Mantila

projektipäällikkö(09) 6962 4345050 330 3640

merja.mantila@avainlippu.fi

Toimenkuvat ja vastuualueet:

Avainklubin yritysyhteydet, Avainklubin markkinointi ja viestintä

Jaana Tuomila

myyntipäällikkö050 441 9227

jaana.tuomila@avainlippu.fi

Toimenkuvat ja vastuualueet:

Liiton yritysyhteistyön kehittäminen ja ratkaisumyynti sisältäen Avainklubin, kampanjat, merkit ja muut yritysyhteistyöhankkeet.

Reetta Mentu

Brand manager050 561 5030

reetta.mentu@avainlippu.fi

Toimenkuvat ja vastuualueet:

Avainlippu-merkin markkinointi ja yritysyhteistyö.

Rilla Engblom

Brand manager050 385 5476

rilla.engblom@avainlippu.fi

Toimenkuvat ja vastuualueet:

Design from Finland -merkin asiantuntija, Design from Finland -merkin kehittäminen ja markkinointi, yritysyhteistyö sekä hakemusten käsittely.

Kimmo Nekkula

kehityspäällikkö050 570 4893

kimmo.nekkula@avainlippu.fi

Toimenkuvat ja vastuualueet:

Yhteiskunnallinen yritys -merkin asiantuntija, Yhteiskunnallinen yritys -merkin kehittäminen ja markkinointi, yritysyhteistyö sekä hakemusten käsittely.